Suknia ślubna

24 sierpnia 2017

Przygotowanie do zakupu sukni ślubnej

Do zakupu sukni ślubnej warto się przygotować. Nie ma znaczenia, że to zakup na jeden raz. To przecież wyjątkowy, wspaniały raz.

 1. Zacznij 6-7 miesięcy przed ślubem – nie wcześniej, szczególnie jeśli planujesz przejść na dietę odchudzającą i nie później, bo może się okazać, że wybrana suknia wymaga poprawek albo sprowadzenia materiału z zagranicy, na co trzeba czasu.
 2. Ustal budżet – to pozwoli odrzucić suknie ślubne, na które nie będziesz mogła sobie pozwolić i w efekcie zaoszczędzi Twój czas i uchroni przed rozczarowaniem, jeśli zakochasz się w sukni, której i tak nie kupisz.
 3. Określ styl – jeśli planujecie rustykalne wesele, to suknia typu princessa nie jest dobrym wyborem.
 4. Umów się na konkretny termin – do większości salonów można wejść „z ulicy”, ale w niektórych trzeba mieć zarezerwowany czas. To dobre podejście, dzięki temu masz gwarancję, że cała uwaga sprzedawcy będzie poświęcona Tobie.
 5. Niestandardowe modele i rozmiary – podczas umawiania się na przymiarkę zapytaj czy salon takie posiada lub czy może sprowadzić na wyznaczony dzień.
 6. Nie bądź głodna – zdecydowanie lepszych wyborów dokonuje się z pełnym (ale nie przepełnionym) żołądkiem. A dodatkowo maraton po salonach ślubnych jest wyczerpujący fizycznie.
 7. Zadbaj o higienę – prysznic, antyperspirant, czysta bielizna – nie muszę już nic dodawać.
 8. Makijaż i fryzura – makijaż najlepiej delikatny lub w ogóle, żeby nie pobrudzić sukien. Proponuję upiąć włosy do przymiarki, fryzura jest ważnym elementem wyglądu, podkreśla charakter sukni i uzupełnia wizerunek.
 9. Załóż odpowiednią bieliznę – najlepiej w cielistym kolorze, biustonosz z odpinanymi ramiączkami, nie z przezroczystej koronki, abyś czuła się komfortowo zakładając i zdejmując suknię przy obcych osobach.
 10. Zabierz buty – obcas o wysokości takiej, jaką będziesz miała w dniu ślubu. Często salony mają do dyspozycji buty do przymiarek, ale warto zabrać własną parę.
 11. Dodatki – mając na sobie suknię pomyśl, jakie dodatki do niej pasują: welon, biżuteria, kwiaty. To pozwoli Ci ocenić konieczność dodatkowych poszukiwań i wydatków.
 12. Towarzysze – zaufana osoba, która obejrzy Cię w sukni z każdej strony, skomentuje konstruktywnie i będzie łącznikiem ze sprzedawcą.
 13. Bądź otwarta na propozycje – być może fason którego nie rozważałaś będzie strzałem w dziesiątkę. Daj sobie (i sprzedawcy) szansę.
 14. Słuchaj siebie – jeżeli coś Ci się zdecydowanie nie podoba, to znaczy, że to nie jest to, nawet pomimo zachwytów innych osób. Nie podejmuj decyzji pod wpływem chwili.
 15. Zrób zdjęcia lub opis dokładny sukni – jeśli można robić zdjęcia, to korzystaj z tej możliwości, żeby potem na spokojnie w domu przejrzeć je jeszcze raz i podjąć dobrą decyzję. Jeżeli salon zabrania fotografowania – rób dokładne notatki.
 16. Kolor – nawet jeśli stawiasz na klasyczną biel, to pamiętaj, że są jej różne odcienie: śnieżna biel, ivory, szampański, kremowy, itd. Są barwy ciepłe i zimne, wybieraj te, które pięknie współgrają z kolorytem Twojej cery.
 17. Opłata za mierzenie – niektóre salony pobierają opłatę, którą potem odejmują od ceny sukni przy jej zakupie.
 18. Zapytaj, czy i o ile rozmiarów można skorygować suknię ślubną – niektóre fasony nie nadają się do żadnych ingerencji ze względu na detale, ozdoby czy krój. To ważne szczególnie w przypadku omówionym w punkcie 1 – dieta odchudzająca.
 19. Usiądź, podnieś ręce, obrócić się – oczywiście mając na sobie suknię ślubną. Będziesz ją nosić kilkanaście godzin, więc upewnij się, że jest Ci w niej wygodnie.
 20. Umowa z salonem – ustal, czy wymagana jest zaliczka i w jakiej wysokości, jakie są dodatki do wybranej sukni i czy są dodatkowo płatne, uzgodnij terminy poprawek i odbioru, model (dokładna nazwa i symbol), kolor, rodzaj poprawek, ilość rozmiarów do zmiany w ramach ceny, postępowanie w przypadku rezygnacji, możliwość oddania sukni w komis.

Życzę Ci owocnych i przyjemnych poszukiwań. Będziesz zachwycającą Panną Młodą 🙂 A narzeczonemu, w kwestii poszukiwania idealnego ubioru, polecam ten tekst: Stylowy Pan Młody.

Szczegóły wpisu:

Tagi

, ,

Data

24 sierpnia 2017

Autor

Agentka weselna