8 czerwca 2016

Ślubni podwykonawcy

To od ich profesjonalizmu i zaangażowania zależy, czy Wasz Ślub i Wesele będą takie, jakie sobie wymarzyliście. Dlatego tak ważne jest, by powierzyć je właściwym osobom. Jak wybrać dobrych podwykonawców?

Konsultant ślubny – korzysta z kontaktów sprawdzonych przy wcześniejszych realizacjach. Nie zaproponuje kogoś, do kogo sam nie ma zaufania, bo to wpływa też na komfort jego pracy, a do tego buduje reputację jako organizatora całości. Nawet jeśli konsultant nie ma interesującej Was firmy w swojej bazie, to wie, jak zweryfikować jej kompetencje i jak prowadzić rozmowy.

Polecenie znajomych – byli, widzieli, jedli, słuchali i podobało im się lub odradzają. To subiektywny odbiór, który może być różny od oczekiwań Pary Młodej, ale jest to dobra weryfikacja marketingowych autoprezentacji na stronach internetowych podwykonawców, gdzie każdy przedstawia się jako profesjonalista gwarantujący świetne usługi.

Portfolio – galerie zdjęć fotografa, firmy dekoratorskiej, nagrania video w przypadku DJa lub zespołu, degustacje w restauracji czy cukierni. Warto wyrobić sobie własną opinię, wybrać to, co Wam odpowiada i smakuje.

Rozmowa z podwykonawcą – trzeba pytać, pytać i jeszcze raz pytać. O najdrobniejsze szczegóły, które dla wykonawcy są oczywiste, a dla Pary Młodej związane z nieznanym obszarem, branżowym językiem i czasem niedpowiedzeniami, których znaczenie objawia się czasem za późno.. A do tego wszystko co zostanie ustalone powinno być spisane w umowie. Obydwie strony mają czarno na białym co i jak ma być zrobione i nie ma potem niemiłych niespodzianek. Stwierdzenie „dogadamy się” zdecydowanie nie jest gwarancją tego, że wszystko pójdzie po Waszej myśli i zgodnie z ustaleniami. No i nie mniej ważne jest, czy Parze Młodej odpowiada osobowość, styl pracy i komunikacji z podwykonawcą. Niepotrzebny jest dodatkowy stres związany z współpracą z nieuprzejmym restauratorem albo niesłownym fotografem, który nie odpowiada na maile.

W swojej pracy spotkałam się kilka razy z nierzetelnymi firmami, osobami, które zawsze wiedziały lepiej i robiły po swojemu albo byle jak. Ale na szczęście w większości miałam przyjemność pracować z podwykonawcami, którzy rozumieli wyjątkowość wydarzenia, które dla Pary Młodej jest jedynym, najważniejszym i dokładali wszelkich starań, by było najpiękniejsze. I takich Wam życzę.

Szczegóły wpisu:

Tagi

, , , ,

Data

8 czerwca 2016

Autor

Agentka weselna