Save the date

10 listopada 2016

Save the date

“Save the date” jest to powiadomienie o dacie ślubu wysyłane do gości po to, żeby zanotowali ją w kalendarzach i uwzględniali podejmując różne działania. Dzięki temu przyszli weselnicy mogą odpowiednio wcześniej zaplanować urlopy i wyjazdy wakacyjne, podróżujący z zagranicy zarezerwować bilety lotnicze, a narzeczeni zminimalizować ryzyko, że ktoś z zaproszonych nie pojawi się na ślubie, bo miał na ten dzień już inne plany.

Kiedy wysłać?

6-8 miesięcy przed ślubem.

Co powinno zawierać?

Oczywiście datę i imiona narzeczonych oraz informację, że właściwe zaproszenie ze szczegółami będzie wysłane w późniejszym terminie.

W jakiej formie?

Papierowej – jako pocztówka z ciekawą grafiką, zdjęcie, zakładka do książki;
Jako drobny gadżet – magnes na lodówkę, zawieszka, podkładka pod kubek, mini puzzle;
Elektronicznej – wiadomość graficzna lub animowana wysłana mailem, krótki film, “save the date” sprawdzi się jako pierwszy wpis na stronie ślubnej, która będzie z czasem rozwijana i uzupełniana o istotne informacje.

Save the date może być zapowiedzią motywu ślubnego (jeżeli jest planowany) i wprowadzeniem w klimat wesela. Im ciekawsza forma, tym większa zachęta dla zaproszonych osób by pojawić się na weselu i być częścią tego wyjątkowego wydarzenia.

Po ciekawe i oryginalne inspiracje zapraszam na profil na Pinterest

 

Szczegóły wpisu:

Tagi

, , ,

Data

10 listopada 2016

Autor

Agentka weselna