8 grudnia 2020

Gdy nie podoba Ci się Twój pierścionek zaręczynowy…

Wyobraźcie sobie taką scenę: zakochana para, romantyczna sceneria, on klęka przed nią, ona podekscytowana wstrzymuje oddech, bo spodziewa się, jakie pytanie padnie za chwilę z jego ust. On wypowiada drżącym głosem „Wyjdziesz za mnie?”, otwiera małe, ozdobne pudełko, a tam.. najbrzydszy pierścionek, jaki ona kiedykolwiek widziała…

Co zrobić w sytuacji, kiedy z jednej strony nie chcesz zranić uczuć przyszłego męża, ale też nie chcesz nosić przez kolejne kilkadziesiąt lat biżuterii, która zupełnie Ci się nie podoba?

  1. Daj sobie trochę czasu. Pierwsze wrażenie może być mylące, bo jeśli miałaś w głowie wymarzony wzór pierścionka zaręczynowego, to każde odstępstwo może być powodem do rozczarowania. Może nie jest to wymarzony pierścionek, ale nadal ma w sobie coś ładnego? Może wiąże się z nim jakaś wyjątkowa historia, np. należał do mamy narzeczonego i ofiarowanie Ci go jest wyrazem największej miłości i oddania. Wtedy jego wartość sentymentalna będzie dla Ciebie ważniejsza niż estetyka.
  2. Dopasuj. Jeśli jest niewygodny, bo drobne elementy ranią palec lub ma niewłaściwy rozmiar, to śmiało możesz poinformować narzeczonego, że pierścionek wymaga drobnych przeróbek, żebyś mogła go nosić bez dyskomfortu.
  3. Schowaj go do szkatułki jako cenną pamiątkę. Nie wszystkie kobiety noszą swoje pierścionki zaręczynowe. Czasem z obawy przed zgubieniem lub zniszczeniem, czasem po prostu nie lubią nosić biżuterii, albo nie zakładają jej ze względu na wykonywaną pracę.
  4. Zmodyfikuj go u wprawnego jubilera. Niewielka przeróbka, np. dodanie kamienia, zmniejszenie szerokości może zmienić pierścionek w taki, który będzie Ci się podobał, a jednocześnie pierwotny wzór zostanie zachowany.  
  5. Wybierz obrączkę, która w połączeniu z pierścionkiem stworzy ładny duet i zniweluje mankamenty zaręczynowej biżuterii.
  6. Rozmowa z narzeczonym. Jeśli żaden z powyższych sposobów się nie sprawdził i patrząc na swój pierścionek zaręczynowy nadal czujesz ogromne rozczarowanie, to nie pozostaje nic innego, jak porozmawiać szczerze z narzeczonym. Zrób to z taktem, zapewniając o swoim uczuciu i odnosząc się do swojego wymarzonego wzoru pierścionka. Możecie razem wybrać się do salonu jubilerskiego i wymienić pierścionek na inny o porównywalnej cenie. I tu dochodzimy do kontrowersyjnego punktu – wartość pierścionka. Jeśli Twoje niezadowolenie dotyczy zbyt niskiej ceny lub niewystarczająco okazałego kamienia, to wróć do punktu pierwszego i zapomnij o szóstym.

Niezależnie od tego jak istotny jest dla Ciebie fakt posiadania pięknego pierścionka, najważniejsze powinno być to, czy z mężczyzną, który Ci go ofiarował chcesz zbudować silny, szczęśliwy i harmonijny związek.

Jak dobrze wybrać pierścionek zaręczynowy? Zapraszam do wpisu: https://agentkaweselna.pl/jak-wybrac-idealny-pierscionek-zareczynowy/

Szczegóły wpisu:

Tagi

, ,

Data

8 grudnia 2020

Autor

Agentka weselna