28 lipca 2017

Kiedy nie wszystko idzie zgodnie z planem.

Dopracowujesz detale, uzgadniasz w najdrobniejszych szczegółach motywy, kolory, atrakcje, usadzenie gości, wszystko po to, żeby ten dzień był najpiękniejszy, idealny, perfekcyjny. A potem przychodzi Wielki Dzień i nie wszystko idzie tak, jak to zaplanowałaś.. Przy tak rozbudowanym logistycznie przedsięwzięciu nieprzewidziane rzeczy mogą się wydarzyć. Przygotuj się na to i nie daj sobie zepsuć jednej z najważniejszych chwili Twojego życia.

 1. Nie będziesz mieć czasu dla swojego świeżo poślubionego małżonka – niby razem, ale tak zajęci i zaaferowani obowiązkami, gośćmi i atrakcjami, że zabraknie Wam czasu i uwagi dla.. samych siebie. W trakcie wesela znajdźcie chociaż 10 minut, które spędzicie tylko ze sobą. To przecież dzień, w którym wydarzyło się dla Was coś ważnego i wzniosłego.
 2. Nie będziesz miała ochoty na jedzenie – stres może skutecznie odebrać apetyt, a do tego tyle rzeczy się dzieje, że nie ma na to czasu.. Błąd. Powinnaś jeść nie tylko dlatego, że nad ustaleniem menu spędziłaś wiele czasu i że to jest ważny element przyjęcia, ale przede wszystkim dlatego, żeby mieć energię do funkcjonowania przez całą noc. Świadkowa powinna czuwać nad tym, byś jadła i piła dużo wody. Duże ilości alkoholu tego dnia nie są dla Ciebie.
 3. Będziesz mało tańczyć – tyle się dzieje, każdy chce z Tobą porozmawiać, zrobić sobie zdjęcie. Ale to Twój dzień i noc, jesteś królową parkietu, baw się i przeżywaj swoją radość.
 4. Twoje stopy będą mieć dość – nowe buty, tańce, krążenie między gośćmi, ceremonia i przyjmowanie życzeń – to daje w kość nogom. Nie kupuj zbyt wysokich butów, szczególnie jeśli na co dzień nie nosisz obcasów. Zakładaj je wcześniej w miarę często, a na weselu na wszelki wypadek miej w pogotowiu inne, na płaskim obcasie.
 5. Będziesz ciągle zajęta – jest mnóstwo rzeczy do dopilnowania, zrobienia w związku z ceremonią i przyjęciem, a jeszcze Ty musisz zadbać o makijaż, fryzurę, ubranie. Powierz jak najwięcej zadań zaufanym osobom.
 6. Niespodziewane łzy – emocje są ogromne, nie wiesz do końca jak na nie zareagujesz Ty, Twój narzeczony, rodzice, przyjaciółki. Przygotuj chusteczki i nie wstydź się tych łez. Są dowodem szczerych i wyjątkowych przeżyć.
 7. Dodatkowi goście – którzy nie potwierdzili obecności, a jednak się pojawili. Dzieci, które zabrali rodzice, a których nie uwzględnialiście podczas usadzania gości. Bądź przygotowana na takie niespodzianki i ustal wcześniej z obsługą lub organizatorem przyjęcia sposób postępowania w takim przypadku. Więcej o zachowaniu gości: tutaj.
 8. Deszcz zamiast oczekiwanego słońca – deszczowa aura to nie dramat, przekuj to w coś pozytywnego – sesja foto pod parasolem może być naprawdę urocza i klimatyczna. Prognozy pogody są na tyle dokładne i wiarygodne, że 1-2 dni wcześniej wiadomo już, czy o konkretnej porze trzeba przygotować parasole i zorganizować dodatkowe zadaszenie.
 9. Wątpliwości przedślubne – zdarza się, w końcu podejmujesz decyzję, która zaważy na całym Twoim życiu. Do tego stres potrafi rzucić cień na Twoje myśli, nawet w tym pięknym dniu. Dobrze jest mieć przy sobie kogoś, kto podniesie Cię na duchu i pomoże wyciszyć złe emocje.
 10. Twoja piękna sukienka ucierpi – pobrudzi się, odpadną koraliki, goście będą przydeptywać tren, może nawet gdzieś pojawi się rozdarcie. Nie martw się, na zdjęciach nie będzie tego widać, a w razie krytycznych sytuacji miej przygotowaną igłę z nitką (i nie przejmuj się przesądami).
 11. Niesforni goście – ktoś się upije, będzie szalał na parkiecie zbyt.. eghm ekspresyjnie lub wręcz stanie się agresywny – jeżeli czyjeś zachowanie będzie w jakiś sposób nieprzyjemne dla Ciebie i innych gości, to masz prawo uprzejmie, ale stanowczo zwrócić mu uwagę albo nawet poprosić o opuszczenie przyjęcia. Wiem, to dość radykalne, ale lepsze to, niż zepsute całe wesele.
 12. Gość-maruda – bo zamiast rosołu mogłaby być grzybowa, a DJ nie chce zagrać nic z biesiadnego repertuaru. Przy dużej grupie osób zawsze znajdzie się jakiś malkontent, któremu coś nie odpowiada, choćby wszystko było perfekcyjnie dopięte na ostatni guzik. Nie przejmuj się, lepiej idź na parkiet i zatańcz ze swoim wspaniałym małżonkiem.
 13. Ktoś z gości opublikuje na portalu społecznościowym zdjęcie, którego wolałabyś nie pokazywać światu – no cóż, nie upilnujesz gości, nawet jeśli wcześniej ich uprzedzisz, żeby tego nie robili.
 14. Spocisz się, rozmaże się makijaż, rozpadnie upięcie włosów – zręczna świadkowa to skarb, powinna kontrolować Twój wygląd i w razie czego zarządzać odwrót do toalety na poprawki. Miej w pogotowiu chusteczki odświeżające, antyperspirant, puder, talk na uda.
 15. Nie wszystko będzie dokładnie tak, jak to zaplanowałaś – myślę, że nawet podczas ślubów w angielskiej rodzinie królewskiej trafiają się nieoczekiwane sytuacje i nawet sztab mistrzów ceremonii im nie zapobiegnie. Rada nr 1: zachowaj zimną krew i realizuj plan B. Rada nr 2: jeśli nie możesz nic z tym zrobić, trudno, prawdopodobnie goście i tak się nie zorientują, że miało być inaczej. Napij się wody i zatańcz z mężem.
 16. Będziesz się stresować – czy wszystko się uda, podwykonawcy staną na wysokości zadania, goście będą się dobrze bawić i sto innych powodów do zamartwiania się. Do tego sam fakt bycia w centrum uwagi może być niekomfortowy, a tu jeszcze przysięgę trzeba powiedzieć do mikrofonu, wygłosić podziękowania dla rodziców. Pamiętaj, że goście życzą Wam jak najlepiej i wybaczą ewentualne potknięcia. Na wszelki wypadek zacznij ten dzień od kubka melisy. Albo dwóch.
 17. Będziesz zmęczona – emocjami, rozmowami, atrakcjami, tańcami. Jedz, pij wodę i odpoczywaj kiedy tylko będzie taka możliwość.
 18. Podwykonawcy nawalą – ktoś się spóźni, zespół zagra piosenki, które kategorycznie odrzuciliście, tort będzie miał inne dekoracje niż zamówiliście. Jeżeli nie są to kwestie, które wpływają na wizerunek przyjęcia i Wasz komfort lub nie da się ich szybko naprawić, trudno, róbcie dobrą minę do złej gry. Przy rozliczeniu jednak bądźcie konsekwentni.
 19. Dzień minie zbyt szybko – dlatego cieszcie się każdą jego chwilą i nie pozwólcie zepsuć sobie nastroju drobnostkami. Czy one będą ważne za 10 lat?

Szczegóły wpisu:

Tagi

, , , ,

Data

28 lipca 2017

Autor

Agentka weselna