Dzieci na weselu

22 listopada 2017

Dzieci na weselu

Pytanie, czy zapraszać na wesele dzieci jest powodem wielu burzliwych dyskusji w sieci i czasem w rodzinach przyszłych małżonków. Nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi i trudno jest rozstrzygnąć ten spór. Cokolwiek postanowicie, przygotujcie się do realizacji swojego planu.

Opcja na „tak”

Jeśli należycie do grupy, która jest za tym, żeby na weselu były dzieci, to musicie wziąć pod uwagę, że do obecności maluchów na przyjęciu warto się odpowiednio przygotować, oczywiście w zależności od możliwości. Dzięki temu Wasi mali goście będą się dobrze bawić, a tym samym ich rodzice i pozostali weselnicy.

Dokładna liczba i wiek – dzięki temu oszacujecie koszty i przygotujecie się odpowiednio do dalszych kroków.

Stół dla dzieci – można przygotować oddzielny stół stojący na uboczu, najlepiej w okolicy kącika zabaw. Jeżeli dzieci siedzą przy stole razem z rodzicami, to warto ustalić od jakiego wieku będą mieć oddzielne miejsce.

Kącik zabaw – miejsce, gdzie mali goście będą mogli zająć się zabawą pod okiem animatora. Można przygotować zabawki, gry, książki. Nie polecam kredek, bo bardziej kreatywne maluchy mogą mieć ochotę na przygotowanie autorskich dekoracji ścian.. ?

Animator – wynajęta osoba, która zajmie się dziećmi przez kilka godzin. Ma przygotowane zabawy właściwe do wieku i temperamentu dzieci.

Menu dla dzieci – dania główne i słodkości. Warto upewnić się jakie są koszty menu dziecięcego, bo zwykle jest to niższa kwota, a często za maluchy do 3 roku życia nie płaci się wcale.

Zabawy prowadzone przez DJa – można udostępnić dzieciom parkiet na 1-2 zabawy, a po ich zakończeniu zaprosić maluchy do sali/kącika zabaw, dając wyraźny przekaz (również rodzicom), żeby nie biegały między tańczącymi dorosłymi.

Pokój do dyspozycji – miejsce, gdzie dziecko będzie mogło zdrzemnąć się do czasu wyjazdu z rodzicami z przyjęcia, a maleństwa mogą być w spokoju nakarmione przez mamy.

Przewijak w toalecie – jeśli wiecie, że takie maluszki będą z rodzicami na weselu.

Kolorowe naczynia papierowe – dostępne przy słodkim stole.

Drobne podarunki – jeśli przewidujecie prezenty dla gości, to dzieci powinny dostać coś odpowiedniego do ich wieku.

Opcja na „nie”

Jasno zakomunikujcie to swoim gościom w zaproszeniu, a jeśli wiecie, że taka informacja może być źle przyjęta, wyjaśnijcie w rozmowie rzeczowo i spokojnie powody swojej decyzji. Proponuję unikać wielkiej szczerości i stwierdzeń typu „nie lubimy dzieci”. Zdarza się, że rodzice nie mają możliwości przybycia na Wasze przyjęcie bez swoich pociech. Nie pojawią się na weselu lub przyjadą.. z dziećmi. Niektórzy przyjmą Waszą prośbę ze zrozumieniem, ale zdarzą się też obrażalscy. Bądźcie gotowi na takie sytuacje.

Jeśli czytają to rodzice..

..którzy wybierają się na wesele z dziećmi – bawcie się dobrze i miejcie oko na Wasze pociechy. Jeżeli zostaliście zaproszeni bez dzieci – bądźcie wyrozumiali. To ważny dzień w życiu Pary Młodej, niech będzie taki, jak to sobie wymarzyli.

Szczegóły wpisu:

Tagi

, , , ,

Data

22 listopada 2017

Autor

Agentka weselna