Jedzenie dla podwykonawców

21 sierpnia 2018

Posiłek dla podwykonawców na weselu

Czy trzeba zapewnić posiłek podwykonawcom weselnym? Zdecydowanie tak. Poza tym, że często jest to wymagane zapisami umowy z poszczególnymi podwykonawcami, to jest to również wyraz uprzejmości i życzliwości wobec osób, które pracują kilka godzin po to, żeby Wasze przyjęcie przebiegało perfekcyjne. Do tego najedzony fotograf będzie pracował z większą energią i humorem, co przełoży się na jakość Waszych zdjęć 😉

Weźcie pod uwagę wszystkich podwykonawców

Fotografa, kamerzystę, DJa, członków zespołu muzycznego, wedding plannera, czyli wszystkie osoby, które realizują swoje zadanie przez wiele godzin wesela. Oczywiście nie dotyczy to ludzi, którzy są na przyjęciu przez krótki czas, np. florysty lub gitarzysty, który pojawi się tylko na godzinny występ.

Przeczytajcie umowę

Zazwyczaj w umowach z podwykonawcami jest zapis, który zapewnia im ciepły posiłek i napoje. Nawet jeśli nie ma takiego punktu w umowie, to i tak uwzględnijcie wszystkich w cateringowych rozliczeniach. Miłym gestem będzie sprawdzenie, czy mają jakieś ograniczenia związane z dietą i dostosowanie się do nich w miarę możliwości.

Uzgodnijcie warunki z restauracją

Cena menu dla podwykonawców jest często niższa niż cena za menu dla gościa. Upewnijcie się też czy jest to pełne menu weselne z daniami serwowanymi, czy tylko wybrane pozycje z bufetu. Poinformujcie o tym swoich podwykonawców przed imprezą, by byli świadomi z jakiego wyżywienia mogą korzystać.

Przygotujcie miejsce

Wystarczy oddzielny stolik dla wszystkich podwykonawców, przy którym będą mogli w spokoju zjeść posiłek w odpowiednim do tego czasie. Najlepiej odseparowany od reszty gości, ale nie za daleko od nich, żeby w razie czego np. fotograf miał możliwość śledzenia spontanicznych zdarzeń i reakcji gości i robienia zdjęć.

Nie serwujcie alkoholu

Impreza wesela to miejsce pracy podwykonawców i to jest wystarczający powód do tego, żeby wymagać od nich bezwzględnej trzeźwości. Zawsze dbam o to, by taki zapis był w umowie, a potem, by był respektowany do końca imprezy.

A o tym jak wybrać dobrych podwykonawców weselnych przeczytacie tu: Ślubni podwykonawcy

Szczegóły wpisu:

Tagi

, , ,

Data

21 sierpnia 2018

Autor

Agentka weselna