Co zrobić z bukietem ślubnym?

17 kwietnia 2018

Co zrobić z bukietem ślubnym?

Bukiet Pani Młodej to piękny i dość kosztowny element stylizacji ślubnej, którego rola jest równie znacząca, co krótka. Co zrobić z nim po ślubie i weselu?

Zostawić na bocznym ołtarzu

W wielu kościołach jest zwyczaj, że Para Młoda odchodząc od głównego ołtarza podchodzi jeszcze do bocznego, gdzie po krótkiej modlitwie Pani Młoda zostawia na nim swój bukiet.

Ofiarować pannie, która złapała bukiet podczas zabawy oczepinowej

I podać jej potem link do tego tekstu 😉

Zanieść na cmentarz

I położyć na grobie ważnej dla Was osoby, by tym gestem okazać więź i pamięć w tej wyjątkowej chwili Waszego życia.

Utrwalić i zachować

Są na to różne metody: liofilizacja, utrwalanie w roztworze gliceryny, czy suszenie. Nie każdy rodzaj kwiatów nadaje się do takiej obróbki. Warto uzgodnić to z florystą i podjąć decyzję już przed ślubem jakie będą dalsze losy bukietu, bo im szybciej rozpocznie się wybrany proces utrwalania, tym lepiej dla ostatecznego efektu.

Zachować i po roku spalić

Jest ponoć przesąd który mówi, ze spalenie bukietu ślubnego rok po ślubie wróży zachowanie szczęścia. Choć inny przestrzega przed suszeniem, żeby nie „zasuszyć” miłości.

Wykorzystać w dekoracjach

Można zachować wybrane kwiaty z bukietu, odpowiednio je przygotować, a potem zatopić w wosku świecy, stworzyć obraz z suszonych kwitów, nakleić na kartki z podziękowaniami dla gości weselnych, dodać do potpourri, ozdobić przedmioty dekoracyjne metodą decoupage.

Wyrzucić

A obraz kwiatów zostanie na zdjęciach.

Mój bukiet (z peonii) został oskubany z płatków, które potem wysuszyłam w piekarniku i wrzuciłam do szklanego słoja. Stoi w kuchni i pięknie prezentuje się na półce… z przyprawami 🙂

 

Szczegóły wpisu:

Tagi

, ,

Data

17 kwietnia 2018

Autor

Agentka weselna